Podsumowanie I semestru 2019/2020

7 lutego odbył się w naszej szkole apel, na którym pani dyrektor Bernarda Głowacka podsumowała pracę uczniów w I półroczu. Wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie z poszczególnych klas. Najlepszy wynik w szkole uzyskały dziewczynki z klasy IV Oliwia Skowron i z klasy VI Anna Gładysz. Najlepszą frekwencję w uzyskali uczniowie klasy II. Wyróżnieni zostali również uczniowie ze 100 procentową frekwencją, których w tym półroczu było 18. Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs "Góra Grosza". Zwycięzcami zostali uczniowie klasy III. Drugie miejsce przypadło dla dzieci z zerówki a trzecie dla uczniów klasy VI. Najlepsza czytającą klasą okazała się klasa III. Podczas apelu pani dyrektor przekazała informację, że otrzymaliśmy  zaszczytne wyróżnienie w postaci czwartej Zielonej Flagi. Otrzymaliśmy również podziękowania z UNICEF, za propagowanie Praw Dziecka. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Babci i Dziadka w klasie "0"

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechu, wzruszeń i radości. Dzieci z klasy "0" gościły swoje Babcie i Dziadków już 10 stycznia 2020 r. Na uroczystość przygotowały wiersze, piosenki, tańce. Nie obyło się również bez prezentów, uścisków, tradycyjnego 100 LAT! oraz słodkiego poczęstunku. Cieszymy się, że Babcie i Dziadkowie tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością, za co im z serca dziękujemy.

M. Zbyrad

Dzień Babci i Dziadka

10 stycznia dzieci z klas I, II i III gościły w szkole swoich dziadków. Z okazji Ich święta wystąpiły w programie przygotowanym wraz ze swoimi wychowawcami B. Barwińska, E. Głaz i M. Zięba. Na powitanie zatańczyły taniec do piosenki "Mam tę moc". Następnie wierszem i pięknym śpiewem podziękowały za okazywane serce i dobroć. Po zakończonej uroczystości zaprosiły babcie i dziadków na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

M. Zięba

Bezpieczne ferie 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jadachach z niecierpliwością czekają na ferie. Aby były one wesołe i bezpieczne, należy wiedzieć, jak zachować się w niespodziewanych sytuacjach. Temu właśnie był poświęcony apel szkolny. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować przy odmrożeniach, złamaniach, podczas ulatniającego się gazu, w sytuacji podtrucia tlenkiem węgla, jak organizować kulig i inne atrakcje. Przywołaniu śniegu, mrozu miały pomóc zimowe piosenki i scenki okolicznościowe. Uczestnicy apelu życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

Anna Parys